Today's Mood:

Cuma mesajları ve yepyeni cuma sözleri! – 2021 resimli, dualı, hadisli cuma mesajları

Cuma mesajları ve yepyeni cuma sözleri! – 2021 resimli, dualı, hadisli cuma mesajları

Bir kez daha Cuma gününe hoşgeldin demek üzereyiz. Bu mübarek günü sevdikleri insanlarla paylaşmak isteyen yurttaşlarımız en güzel Cuma mesajlarını araştırıyor. İşte 2021 tarihine özel birbirinden güzel Cuma mesajları ve sözleri…

Birbirinden güzel ve anlamlı cuma mesajları ve cuma sözlerini sizler için derledik. İşte gerek kısa mesaj yoluyla gerekse sosyal medya uygulamalarıyla sevdiklerinizle paylaşabileceğiniz birbirinden anlamlı Cuma mesajları…

Cuma mesajları
Cuma mesajları

CUMA MESAJLARI 2021

Allahım! Bizi kalbi paslanmış, adını anmayı unutmuş insanlarla karşılaştırma! Hayatı anlamı ile yaşamak dileği ile. Mutlu Cumalar…

Ulu Rabbimiz, aklımıza ilim ile hikmet; fikrimize, feraset ile basiret; bedenimize sıhhat ile afiyet; ruhumuza da, tekamül ile metanet ihsan eyle. Hayırlı Cumalar.

Hayatımızın öyküsünü yazan en güzel ve en büyük yazıcı olan Rabbim, kalbinizden geçen güzellikleri alnımıza kader diye yazsın. Amin, Allah Cumamızı ve edilen duaları kabul etsin inşallah.

Advertisement

Ey Nefsim Şeytana Yem Olmakmı Yoksa Cennette Gül Olmakmı Niyetin, Bırak Yakamı Secde Edeyim Sen Huzura Er, Ben İmanla Öleyim. Cumanız mübarek olsun, amin!

Allah’ım… Hesap gününde bizlere amel defterimizi sağ tarafımızdan ver… Solumuzdan ve arkamızdan vererek bizleri mahcup eyleme. Amin! cumanız mübarek olsun.

Önce yollar uzanır hakka yürümek için, tomurcuklar güller açar onu görmek için, dua eden biri var senin için. sende dua et ALLAH için. Hayırlı cumalar.

Cumaları, duanın kabul edileceği bir zaman vardır. Cumanın gündüzü, gecesinden daha kıymetlidir. Hayırlı cumalar dilerim.

Advertisement

“İnsanların güzelce hizmet ve sohbet etmesine en layık olan kimdir?” Hazreti Peygamber; “Annendir” buyurdu. “Sonra kimdir?” dedi. “Annendir” buyurdu. “Sonra kimdir?” dedi.”Annendir” buyurdu. “Sonra kimdir?” dedi. “Sonra babandır” buyurdu. Ebu Hureyre (r.a.) Buhari Rabbim bizleri Ana babalarının rızasını alan hayırlı evlatlardan eylesin.

“Allah’ın adıyla, Allah Resulune salat ve selam olsun. Allah’ım , Senden fazl-u (ihsanını) diliyorum. Allahım, beni rahmetinden uzaklaştırılmış şeytanın şerrinden koru.” (Buhari, teheccüd: 25) Hayırlı Cumalar.

Güzellikler yüreklerinizi aydınlatsın, yüzlerinizden ve kalplerinizden tebessüm eksilmesin. Allah’ım, sevdiği kullardan eylesin sizi ve tabi ki bizleri. Hayırlı cumalar dilerim.

Bizi dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan ve sabreden ve şükredenlerden eyle! İşinde sebat eden, nimetine şükreden, ibadetini güzel yapan, doğru konuşanlardan eyle Ya Rabbim. Amin. Hayırlı Cumalar dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir